Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Branża budowlana Robienie zakupów

Kontenery na złom znajdziesz na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Na rynku można nabyć w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże sporo rodzajów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które materiały można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do specyfiki gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak złom, gruz, zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, a także zdemontowane elementy drzwi i okien – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też produkujących granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w półpłynnych lub płynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady sporych gabarytów

W przypadku ładunków o większych gabarytach, które nie są odpadami bądź wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są głównie dla przedsiębiorstw transportowych oraz magazynów.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]