Kupujemy kurtkę na motocykl – o czym pamiętać?

Robienie zakupów Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe

Zobacz, gdzie zamówić kurtkę na motor.

Motocykliści mają świadomość, iż w pełni przyjemna podróż na jednośladzie jest możliwa jedynie w starannie przystosowanej do tego odzieży. Z tej przyczyny w garderobie każdego miłośnika motocykli powinna znaleźć się choć jedna rasowa kurtka na motor. Asortyment sklepów motocyklowych jest dzisiaj niezmiernie bogaty, dlatego bez problemu można znaleźć zarówno kurtki skórzane, jak i tekstylne, które spełnią oczekiwania nawet nader wybrednych kierowców.

Kurtki na motor ze skóry – lepsza protekcja motocyklisty w przypadku upadku

Jazda na motorze od razu kojarzy się ze skórą i istotnie do dziś kurtki wytworzone z tego materiału uważane są za najodpowiedniejszy wybór pod kątem jakości i trwałości, co rzecz jasna odzwierciedla się także w ich wysokich cenach. Na przekór ogólnym skojarzeniom, w dzisiejszych czasach większość skórzanych kurtek na motocykl posiada sportowy fason, nie zaś tradycyjną stylistykę rodem z filmów drogi z lat 60-tych. Nie oznacza to, iż nie ma w sprzedaży kultowych ramonesek.

Główną zaletą kurtek motocyklowych wyprodukowanych ze skóry jest naturanie ich znaczna odporność na uszkodzenia, wskutek tego w przypadku upadku motocyklisty na nawierzchnię drogi zapewniają mu lepszą ochronę. Do sfery przesądów trzeba także przenieść już przeświadczenie, iż kurtka ze skóry sporo waży i jest sztywna – te uszyte z skóry bydlęcej czy nubuku niewiele różnią się pod tym względem od kurtek tekstylnych wyprodukowanych z meshu czy cordury.

Na co zwrócić uwagę kupując kurtkę na motor?

Kurtka na motor musi być komfortowa, wobec tego rekomendujemy kupić ją w sklepie stacjonarnym, gdzie możemy ją przymierzyć. Tylko tak będziemy mieć pewność, iż kurtka jest dopasowana do naszej sylwetki. Jednakże zakupy kurtki motocyklowej w sieci to także dobra alternatywa, szczególnie jeżeli dobrze zna się własne wymiary lub ma się już podobną odzież od wybranego producenta. Kurtka na motocykl powinna dobrze opinać ciało, jednakże nie może ograniczać jego ruchów. Mierząc kurtkę wysuń ręce na wprost pozorując, że chwytasz kierownicę. Jeżeli rękawy zachodzą za nadgarstki oznacza to, że ten rozmiar jest zbyt duży. Zbyt obszerna kurtka na motor podnosi niebezpieczeństwo urazów, bo podczas upadku protektory mogą przemieścić się względem ciała motocyklisty i w efekcie nie wykonają one swojej funkcji. Dla optymalnej wygody zaleca się zwrócić także uwagę, czy kurtka ma pasy dostosowujące jej szerokość w pasie, na ramionach i w tułowiu.

Dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]