panele dachowe na rąbek, nowoczesne pokrycia dachowe

Popularne pokrycia dachowe – charakterystyka blach na rąbek

Branża budowlana Robienie zakupów

Blachy na rąbek stojący to coraz częściej wykorzystywana forma pokrycia dachowego. Jakie cechy różnią ją od pozostałych pokryć dachowych? Czemu warto ich używać? Opisujemy te nowoczesne panele dachowe i sposoby ich wykorzystania.

Blachy na rąbek – wytrzymałość i estetyka

Panele dachowe na rąbek zdobywają coraz szersze grono sympatyków, dlatego że wspaniale godzą funkcjonalność z zaletami estetycznymi. Bardzo dobrze prezentującą się i mocną blachę na rąbek wykorzystuje się zarówno w współczesnych budynkach, jak i nieruchomości, w których konieczna jest wymiana paneli dachowych. Ten materiał wykończeniowy może być położony na dachach dwuspadowych oraz płaskich, ale też na dachach o złożonej więźbie. Panele dachowe na rąbek są dostarczane na plac budowy w formie niezbyt dużych arkuszy. Można je ułożyć błyskawicznie oraz stosunkowo łatwo. Takie pokrycie dachowe jest odporne na rdzę, trwałe i idealnie pasuje do różnych stylów architektonicznych (np. do stylu minimalistycznego lub dworkowego).

Nowoczesne pokrycia dachowe – alternatywa dla standardowych dachówek

Blacha na rąbek stojący przewyższa tradycyjne rozwiązania pod względem odporności i wykorzystanej technologii. Panele dachowe są produkowane z grubej blachy, a następnie wykończone specjalną warstwą, która daje protekcję przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, jak np. deszcz i śnieg bądź promieniowanie słoneczne. Blacha na rąbek jest dostępna na rynku w licznych modelach, co umożliwia dopasowanie jej do niecodziennej wizji architekta. Nowoczesne pokrycia dachowe pomagają także zminimalizować koszty związane z budową – zdecydowanie ograniczają liczbę ścinek, nawet w przypadku dachów wielopołaciowych. Przesądzając o użyciu blach na rąbek stojący, warto nabyć ten materiał bezpośrednio od producenta.

Dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08