Sól himalajska – właściwości oraz wykorzystanie

Nasze porady Robienie zakupów

Więcej o soli himalajskiej spożywczej.

Sól himalajska już od wielu lat gości w naszych domach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednakże, iż ma ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – charakterystyka i pochodzenie

Sól himalajska uważana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Charakteryzuje się ślicznym różowym kolorem, który pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To oczywiście unikalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej niepowtarzalny smak i wygląd.

Sól himalajska – właściwości

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt różnych minerałów i pierwiastków śladowych, co sprawia, że jest znacznie bardziej pożywna niż standardowa sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: niektórzy uważają, iż sól himalajska może wspierać trawienie przez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, w głównej mierze magnez, mogą pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. Na domiar tego sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, że może pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp i świeczników solnych.

Zastosowanie soli himalajskiej

Okazuje się, iż sól himalajska to nie jedynie kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Oprócz tego, wykorzystywana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść rozluźniające doświadczenie, jednocześnie nawilżając cerę oraz dostarczając cennych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień oraz infekcji. Fabrykacji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub też świeczką tealight stanowią ładny element dekoracyjny, ale również mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz szerokie zastosowanie, sól himalajska nazywana jest naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Dane kontaktowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]