Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Robienie zakupów

Dowiedz się więcej o środkach dezynfekujących na https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html

Specjalistyczne środki do dezynfekcji pomagają utrzymać czystość różnych powierzchni. Jak działają i gdzie są wykorzystywane? Dlaczego warto się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – zawartość i działanie

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników mogących oddziaływać negatywnie na zdrowie człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Profesjonalne preparaty są uzupełnione o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W składzie środków odkażających zazwyczaj znajdziemy czterorzędowe związki amonowe, chlor, aldehydy, alkohol, nadtlenek wodoru, poliaminy, kwas nadoctowy, jak również mnóstwo innych komponentów. Do często używanych preparatów należą żele, płyny w sprayu, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych) oraz chusteczki do dezynfekcji.

Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Środki antyseptyczne używane są zawsze tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, na stołówkach, w kuchniach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania urządzeń sanitarnych, podłóg, toalet, blatów, znajdują też zastosowanie przy myciu blenderów, maszynek do mięsa, sztućców, krajalnic oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dobranie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne zwłaszcza w przypadku powierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]