wyprawy, wyprawy górskie

Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

Podróżowanie Sport i hobby

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, zniewalające widoki, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie szlaków. Nic zatem dziwnego, że trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od lat cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności szlaków powoduje, że każdy – także absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może natomiast sprawiać sama organizacja wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte problemy mogą okazać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od Polski. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je kwalifikowany przewodnik, nie znaczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje

Silnym zainteresowaniem wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, jakkolwiek ze względu na wysoki poziom trudności i znaczne koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na te rejony. Znacznie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te skupiające się na osiąganiu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Poza tym rodzime firmy organizują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]