Szlaki trekkingowe w Dolomitach

Podróżowanie Sport i hobby

Sprawdź Dolomity trekking na www.exploruj.pl.

Pasjonaci aktywnego wypoczynku zapewne poznali już większość tras trekkingowych w Polsce, które położone są w Tatrach, w Bieszczadach i w Karkonoszach. Naturalnie wywołują one zachwyt, jednakże osoby, które często praktykują ten rodzaj sportu po jakimś czasie pragną doświadczyć jeszcze raz ekscytacji płynącej z wypraw po mało znanym sobie obszarze. Dlaczego zatem korzystać tylko z tras w polskich górach, gdy można podziwiać zdumiewający krajobraz włoskich Dolomitów?

Cechy włoskich Dolomitów

Dolomity, czyli pasmo górskie położone w całości w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się pokaźną ilością baszt skalnych, ostrych grani oraz stromych turni, które w ciągu dnia padającego na nie światła zmieniają swoją barwę. Jest to również jedno z najbardziej zachwycających pasm górskich Europy (jeśli nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, że w pierwszej dekadzie XXI wieku wpisano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w Dolomitach występują dość spadziste stoki, wiele urwisk i wysokie pionowe skalne ściany, oznaczono w nich także niemało łatwych tras, z którymi poradzi sobie większość turystów mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

We włoskich Dolomitach spędzisz również ciekawie zimę

Początkujących entuzjastów trekkingu z pewnością zachwyci przejście przez ten masyw górski po via ferratach, czyli po trasach turystycznych, które są zaopatrzone w mocne liny asekuracyjne. Plan ekskursji tego rodzaju jest tak opracowany, żeby członkowie grupy mieli czas na naukę podstaw asekuracji oraz sposobów poruszania się po takim szlaku. Bardziej obeznani z górami i posiadający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą zadowoleni z przeprawy szlakiem po Brencie, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla wielu osób bardzo wyczerpująca, lecz ten, kto weźmie w niej udział niewątpliwie zapamięta ją do końca życia. W Dolomitach można spędzić także aktywnie zimowe miesiące, przemierzając mniej strome tereny na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się między innymi szczytami grupy Dolomiti di Sesto czy wierzchołkiem Averau.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]