Trekkingi coraz popularniejsze pośród turystów

Podróżowanie Sport i hobby

Trekkingi - ta niebywała oferta Cię zadziwi

Chodzenie po wysokich górach utożsamiamy zwłaszcza z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne są najczęściej tego typu umiejętności – w różnych pasmach poprowadzono wszak trasy, z którymi upora się dowolny miłośnik gór – jeśli oczywiście jest wyposażony w odpowiednie narzędzia, czyli kijki zapewniające stabilność na nierównych nawierzchniach i buty z właściwą podeszwą. Na najniebezpieczniejszych fragmentach potrzebna okaże się również obecność dobrego instruktora, bo ten powie, jak używać opcjonalnego, zapewniającego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach więc będzie on niezbędny? W jakich miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Akcesoria do trekkingu

Trekkingi bywają niekiedy prowadzone w naprawdę trudnym terenie, a to sprawia, iż potrzebne okazują się sprzęty ułatwiające pokonanie trasy. Najważniejszymi z nich są na pewno raki, ponieważ zapewnią przyczepność również na śliskich trasach – a na wysokich szczytach uświadczyć je można również wiosną. Na trudnych podejściach pomocny okazuje się także czekan. Do obsługi tych narzędzi potrzebne są właściwe umiejętności – dlatego nieobyci klienci na trekkingi powinni wybrać się wraz z instruktorem, bo ten pokaże im, jak bezpiecznie przejść szlak.

Trekkingi – gdzie są najpopularniejsze?

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie ciekawych miejsc na świecie, a te zazwyczaj okazują się niedostępne dla większości turystów. Najchętniej prowadzone są w wysokich górach – polscy górołazy często wybierają słowackie Tatry, a poza tym do Włoch czy na skandynawskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w świecie fanów trekkingu szczyci się również Kilimandżaro i góry Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w wędrówkach po górach mogą natomiast udać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam na przykład w okolicach Annapurny i K2.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]