Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Podróżowanie Sport i hobby

Szukasz szczegółowych wiadomości o aktualnej ofercie trekkingu? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Wypady w góry mają rozmaite postaci. Od powolnych spacerów po łatwych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe marsze po trasach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (zarówno oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także zdolność obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Niemniej jednak za nieraz gigantyczny trud zyskujemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – dobierz odpowiedni stopień trudności do swoich zdolności

Poziom trudności jest uzależniony od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Specjaliści rozróżniają trzy stopnie trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do silnego wysiłku. Następny poziom trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej i przynajmniej podstawowego doświadczenia w górach – np. w polskich Tatrach. Najwyższy poziom to wycieczki dla jednostek ze świetną kondycją, wiedzą z zakresu natury wysokich gór i biegłym w użyciu sprzętu, jak również niebojących się ciężkich warunków obozowania w toku kilkudniowej wędrówki.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju entuzjaści tego rodzaju aktywności najbardziej cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś chodzi o pozostałe pasma Europy, ogromnym powodzeniem szczycą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, wschodnia część Karpat, Góry Przeklęte na Bałkanach, a także Alpy. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Karakorum, Andach bądź Himalajach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]