Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Podróżowanie Sport i hobby

Zainteresowany Kilimandżaro wyprawa? Zajrzyj tu.

Sięganie po wierzchołki gór to ambicja licznych globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Niecodziennych doznań bez wątpienia zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Globtroterów wabią w głównej mierze kurczące się już lodowce, możliwość ujrzenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, jak również niesamowite widoki. W skład masywu wchodzą Mawenzi, Uhuru oraz Shira – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymaga solidnego przygotowania – ze względu na znaczną wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, a kapryśne warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu jest dla turystów znacznym wyzwaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny wyróżniać się znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez blisko 7 do 9 godzin dziennie.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw febris flava, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem zaleca się także zaopatrzyć się w medykamenty przeciw malarii. Przed rozwojem choroby uchroni także należyta profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających insekty oraz korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A jak uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]