Wyprawa w Himalaje – wycieczka w te góry nie jest łatwa

Podróżowanie Sport i hobby

Wyprawa Himalaje - więcej o ofercie na www.exploruj.pl.

Himalaje wspólnie z położonym dość blisko pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływ na to ma wiele elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stały się polem rywalizacji uznanych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas zatem zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się także pośród okazjonalnych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto zaznaczyć, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Problemy powoduje też samo opracowanie wyjazdu – kupno biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkową zaletą jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z ewidentnych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum lub Himalaje sporadycznie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednak, iż te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, gdyż często aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Annapurna, Manaslu czy Everest. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale także możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]