Wyprawy w góry i ich wielka popularność

Podróżowanie Sport i hobby

Jeżeli ciekawi Cię najlepsza oferta wypraw górskich, wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Coraz więcej osób wykorzystuje swój wolny czas przemierzając górskie szlaki. Zwykle rozpoczynają od przemierzania polskich Tatr, wraz z upływem czasu jednak przestaje być to wystarczające. Szukają nowych wyzwań – ich pragnieniem stają się wycieczki w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty znajdujące się w oddalonych od Polski rejonach stają się dzisiaj osiągalne.

Wyprawy górskie – o czym pamiętać, planując wyprawy?

Dzisiaj przed amatorami górskich wędrówek otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy polskie i słowackie Tatry, ale też najwyższe góry Meksyku, Azji oraz Afryki. Z pewnością wielkim udogodnieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na krajowym rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Kazbek bądź Elbrus. Rzecz jasna asysta agencji bardzo dużo upraszcza, ale jej przewodnicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Niezbędna jest wysoka sprawność fizyczna, która pomoże nam znieść wielogodzinną wędrówkę z naprawdę ciężkim, mającym nawet 15 kilogramów plecakiem z właściwym sprzętem oraz odpowiednim do warunków górskich ubiorem.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawiane są uczestnikom?

Od każdego, kto podejmuje decyzję o wzięciu udziału w wyprawie górskiej – na Elbrus, Pik Lenina, bazę pod Annapurnąbądź Mount Everest – wymaga się pewnej praktyki w podobnych do tego rodzaju ekspedycjach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe zagrożenie rozwoju choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu czy przemieszczania się w zespole, którego członkowie nawzajem się asekurują liną – to warunki, które trzeba bezwzględnie spełnić. Nie można zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Znaczenie ma zatem umiejętność pracy w zespole. Podczas wyprawy górskiej niezbędne jest stu procentowe podporządkowanie się poleceniom, które wydawane są przez lidera grupy.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]