Najpopularniejsze kontenery morskie do importu z Chin!

Najpopularniejsze kontenery morskie do importu z Chin!

Transport, spedycja, logistyka

Transport towarów z Chin do Polski odbywa się nie tylko drogą powietrzną. Droga morska jest wykorzystywana równie często! Import odbywa się wtedy za pomocą specjalnie przygotowanych kontenerów, które różnią się od siebie wielkością oraz parametrami technicznymi. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie wymiary kontenera morskiego wybrać w zależności od rodzaju importowanego towaru!

Rodzaje kontenerów morskich i ich przeznaczenie

Kontenery morskie różnią się od siebie wieloma parametrami. Decydują one o rodzaju towarów, które mogą być w nich magazynowane i transportowane. Na podstawie różnic w wymiarach wewnętrznych, otworach w drzwiach i dachu, a także ładowności wyróżniliśmy kilka różnych kontenerów morskich, które warto znać, nim zaczniesz importować towar z Chin do Polski.
Są nimi kontenery:

  • Uniwersalne – stworzone do przewożenia towarów drobnicowych.
  • High Cube – służy do transportu towarów, pakowanych przez otwór w dachu kontenera. Ten rodzaj jest najczęściej wykorzystywany w przypadku przewożenia złomu.
  • Reefer – pozwalają na transport towarów, wymagających określonej temperatury przechowywania (np. żywność).
  • Flat Rack – wykorzystywane w przypadku importu towarów ciężkich i niemieszczących się w tradycyjnych kontenerach. Wyróżnia ich stabilna i silna konstrukcja podłogowa oraz uchwyty mocujące na zabezpieczenie towaru.
  • Pallet Wide – charakteryzują się zwiększoną szerokością, co owocuje większą przestrzenią na towar.

Rodzaj kontenerów morskich wpływa na jakość transportu towaru. Zanim więc zdecydujesz się na import z Chin drogą morską, skrupulatnie zapoznaj się z parametrami każdego z kontenerów. Od tego zależy przyszłość Twojego biznesu!

Jakie są wymiary kontenera morskiego?

Wszystko sprowadza się do wyboru określonego kontenera. Jeśli decydujesz się na Flat Rack w opcji 20’, możesz oczekiwać wymiarów wewnętrznych: 5662 długości, 2438 szerokości oraz 2327 wysokości. Z kolei opcja 40’ oznacza: 12080 długości, 2438 szerokości i 1950 wysokości. Każdy kontener charakteryzuje się innymi wymiarami wewnętrznymi oraz wymiarami drzwi. To właśnie na tych dwóch parametrach powinieneś skupić uwagę podczas wybierania kontenera morskiego.

Pamiętaj, że drobna pomyłka może skutkować nie zmieszczeniem się Twojego towaru do określonego kontenera. Lepiej dokładnie policz wymiary swoich wyrobów!

Import towarów z Chin drogą morską

Sprowadzanie towarów z Chin do Polski wymaga skrupulatności na każdym etapie inwestycji. Od wyboru dostawcy, przez kontrolę produkcji na transporcie kończąc. Musisz być przygotowany na wzmożoną pracę i zaangażowanie. Rozważ także wsparcie profesjonalnych pośredników w imporcie towarów z Chin. Ich pomoc można skutkować oszczędnością czasu, a to pozwoli Ci na szybsze i prostsze zwielokrotnienie dochodów swojego biznesu.

[artykuł partnerski]