Idealnie dopasowane podłoża ogrodnicze

Usługi ogrodnicze

Prace w ogrodzie wymagają używania specjalistycznych produktów, które pozwolą wyhodować imponującą roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najczęściej stosowane i do których roślin się ich używa?

Podłoża ogrodnicze – najpopularniejsze mieszanki

Zainwestowanie w odpowiednie podłoże ogrodnicze pozwoli pozyskać bujną roślinność, dlatego szalenie ważne jest dobranie wysokiej jakości komponentów. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie pojawiła się bujna roślinność, odporna na niesprzyjające warunki zewnętrzne? W sklepach znajdziemy wiele rodzajów produktów ogrodniczych, które gwarantują maksymalne rezultaty. Niektóre gatunki roślin wymagają szczególnych warunków – w takim przypadku zalecane jest mieszanie rozmaitych rodzajów podłoży. Mieszanki dostępne na rynku tworzą np. ziemia wrzosowa, materiały sztuczne, węgiel brunatny, piasek. Ziemie różnią się od siebie właściwościami chemicznymi, skalą kwasowości i zawartością azotu.

Podłoża ogrodnicze – wykorzystaj najlepszy substrat na dachu

Marzy Ci się ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest nadal szalenie popularne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz cieszyć się piękną roślinnością, musisz wykorzystać specjalistyczny substrat. W sprzedaży znajdziesz podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża stosuje się np. do wysiewu traw. Na dachu intensywnym można wysiewać także drzewa. Wymaga on wyjątkowej dbałości i nie może być zastosowany wszędzie. Przeciwwskazaniem do jego zastosowania jest także duże obciążenie dachu. W przeciwieństwie do niego, substraty ekstensywne są stworzone do hodowania sucholubnych roślin, takich jak macierzanki, zioła i rozchodniki. Chcesz hodować rośliny odporne na suszę, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji? Zainwestuj w podłoża ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na dachach pod kątem 35 stopni.