Badania wysokościowe – bądź bezpieczny podczas pracy na wysokości

Dbanie o zdrowie Usługi

Potrzebujesz sprawdzić, komu zlecić badania wysokościowe Bielsko? Nie zwlekaj! Koniecznie skieruj się na www.testypsychologiczne.com.pl.

Pracą na wysokościach nazywamy wykonywanie czynności na wysokości przekraczającej trzy metry ponad ziemią bądź podłogą. Dotyczy to zatem prac przede wszystkim budowlanych, ale także pracowników wykonujących roboty remontowo–budowlane, elektryków i przedstawicieli wielu innych zawodów. Na czym polegają tego rodzaju badania?

Charakter badań wysokościowych

Praca na wysokości, mimo że zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy musi odbywać się z wykorzystaniem właściwych akcesoriów, jest szczególnie niebezpieczna, dlatego badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy takiej nie powinny wykonywać osoby mające zawroty głowy, uskarżające się na kłopoty z równowagą bądź mające problemy ze wzrokiem. W obręb badań wysokościowych wchodzi więc pełna diagnostyka z zakresu laryngologii (co ma związek z równowagą i błędnikiem), okulistyki oraz neurologii. Badania przeprowadza się poddając badanego prostym testom przy wykorzystaniu specjalnej aparatury. Podczas badań można też wykryć kłopoty do tej pory niezdiagnozowane, będące zaś poważnym przeciwwskazaniem do pracy na wysokości, poddanie się im ma więc szczególne znaczenie. Nie trzeba martwić się, iż niezbędne będzie poświęcenie na te badania wiele czasu, bo jest możliwość wykonania pełnej diagnostyki nawet w jeden dzień.

Badania wysokościowe – jak długo są ważne?

Badania wysokościowe trzeba przeprowadzić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, lecz nie jest to jednorazowy obowiązek. Mając na uwadze, iż w czasie pełnienia obowiązków mogą pojawić się kłopoty ze zdrowiem, a także, iż taki jest obowiązek nakazany przez prawo, badaniom tego rodzaju trzeba poddawać się co dwa-trzy lata. Osoby, które mają więcej niż pięćdziesiąt lat, są zobowiązani natomiast poddawać się im co 12 miesięcy.

Dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]