Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Rachunkowość, finanse Usługi

Potrzebujesz pomocy biura rachunkowego Katowice? Dobrze trafiłeś!

Prowadzenie księgowości w małych przedsiębiorstwach jest zwykle powodem sporych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, zaś ich właściciele często nie przygotowani na to, aby odpowiednio pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż myśli część czytelników – wystarczy jedynie postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu zyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Jeżeli zostawimy budżet firmy ekspertom, otrzymamy gwarancję, że następstwem potencjalnych kontroli wykonywanych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie grzywny. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy oraz czasu – nie musimy zajmować się rachunkowością samemu, ani zatrudniać księgowego na pełen etat. Należy również nadmienić o komforcie, jaki daje taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie trzeba już codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, jako że mnóstwo kwestii można koordynować z księgowym za pośrednictwem e-maila.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się kierować się wyłącznie jego cenami – podejrzanie niskie ceny obsługi na ogół oznaczają jej niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci zdobyli właściwe uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]