Chrzciny – jak je zorganizować i kiedy warto wybrać lokal?

Usługi

Jeśli ciekawi Cię korzystna oferta lokalu na chrzciny w Krakowie, skieruj się na https://bit.ly/310S1Mm.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszym istotnym rodzinnym wydarzeniem, w którego centrum będzie ich nowo narodzona pociecha, zatem dbają o to, aby wszystko tego dnia było perfekcyjne. Planowanie chrzcin bywa jednakże niełatwym zadaniem, w szczególności gdy na chrzest zaprasza się sporą liczbę krewnych i przyjaciół. W tym wpisie otrzymasz garść porad, które pomogą ci w tym procesie.

Planowanie chrztu – poproś zaproszonych o potwierdzenie swojego przyjazdu

Niegdyś chrzciny odbywały się zaraz po urodzeniu malucha, czasami wręcz w tym samym dniu, z uwagi na znaczną śmiertelność niemowląt. Z upływem lat chrzest zamienił się w ważny dzień nie tylko dla bliskiej rodziny malucha, więc jest organizowany na ogół 7-8 miesięcy po jego narodzinach. Pozwala to na szczegółowe rozważenie istotnych aspektów tej okoliczności, czyli wybór ojca i matki chrzestnych, a także świątyni, w której zostanie udzielony sakrament. Wybierając w parafii termin chrztu zalecamy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie niezbędne na zaproszenie wszystkich gości, jak również organizację dla nich obiadu i noclegu, o ile będą podróżować do nas z odległych miejscowości. W rozesłanych zaproszeniach warto zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez gości swojego uczestnictwa, co jest wymagane do określenia jaką liczbę osób finalnie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się też poinformować, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina z reguły stawia na zabawki, natomiast rodzicom przydadzą się bardziej użyteczne podarki, jak np. ubranka, fotelik do auta oraz kocyki dla dziecka.

Na co zwrócić uwagę wybierając lokal na chrzciny?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny organizowano zwykle w domu rodziny malucha, z tej przyczyny nie każdy uczestnik ceremonii w kościele był zapraszany na uroczysty poczęstunek. Współcześnie standardem jest już obiad dla sporej grupy członków rodziny oraz dalszych i bliższych znajomych dumnych rodziców. Analizując propozycje sal, gdzie można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko użyczą cudownie ozdobione pomieszczenia, ale także kooperują z firmą cateringową, która przyszykuje kartę dań współgrającą z charakterem wydarzenia oraz która zagwarantuje kompetentną obsługę uczestników. Jeśli ceremonia ma mieć miejsce latem, polecamy wybrać lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsze dzieci zamiast dąsać się przy stoliku mogą wybiegać się pod gołym niebem, a fotograf lub rodzina zrobi pamiątkowe zdjęcia. kluczowy jest też taki dobór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, aby dojazd z kościoła do miejsca docelowego był szybki, podobnie jak powrót biesiadników do domu bądź wynajętego hotelu.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]