Czujesz, że nie rozwijasz się zawodowo? Poszukaj wsparcia u coacha

Usługi

Potrzebujesz fachowego doradztwa w tym temacie? Skontaktuj się z coachem biznesu

Rynek pracy w XXI w. jest nadzwyczaj konkurencyjny i wymusza regularne dopasowywanie się do jego teraźniejszych wymagań. W związku z tym tak istotny jest nie tylko rozwój zawodowy indywidualnego pracownika, lecz również wydajna organizacja pracy całych zespołów pracowników w przedsiębiorstwach. W takich działaniach najlepiej wesprzeć się praktyką wykwalifikowanego coacha.

Sesje z coachem kariery – zdobądź nowe umiejętności zawodowe

Profesjonalny coach psycholog służy pomocą w rozszerzeniu zakresu umiejętności jednostki, przygotowuje ją na zachodzące zmiany oraz nadchodzące wyzwania zawodowe. Za sprawą wsparcia może ona znacznie szybciej rozwijać swoje kwalifikacje, co owocuje lepszymi rezultatami w pracy, ale także kreuje szersze perspektywy kariery. Coach ogniskuje swoją uwagę na celach oraz ambicjach klienta, toteż sesje z nim zawsze są spersonalizowane, ukierunkowane na realizację uzgodnionych założeń. Kto zazwyczaj decyduje się na sesje coachingowe? Są to zwłaszcza dyrektorzy bądź prezesi firm, którzy chcą rozszerzyć swoje umiejętności w dziedzinie kierowania i planowania pracy.

Jak wygląda współpraca z doradcą zawodowym?

Fundamentem przynoszącej pożądane wyniki współpracy z doradcą zawodowym, jest drobiazgowe poznanie klienta. W związku z tym pierwsza sesja z coachem upływa na precyzyjnym określeniu oczekiwań oraz ambicji klienta, zapoznanie się z jego sytuacją zawodową, kwalifikacji, najboleśniejszych niepowodzeń i największych sukcesów zawodowych. Pomaga to ustalić, czy najodpowiedniejszą metoda rozwoju będzie coaching czy może doradztwo, a także uzgodnić ilość i częstotliwość sesji potrzebnych do osiągnięcia zaplanowanych rezultatów. Pierwsze spotkanie nie musi odbywać się z coachem twarzą w twarz – można umówić się na rozmowę przez komunikator czy też telefon. Po przeprowadzeniu ustalonej serii sesji coach opracowuje podsumowanie całego procesu. Wskazuje w nim, które postanowienia zostały osiągnięte oraz gdzie konieczna jest dalsza praca.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]