doradztwo hr, doradztwo personalne kraków

Doradztwo personalne – postaw na zewnętrznego konsultanta

Usługi

Niektóre działania zaplanowane przez dział HR mogą wykraczać poza możliwości danej firmy. Kłopot staje się nadzwyczaj istotny, gdy jakiś projekt zakłada wiele zmiennych, a zarazem obejmuje problematykę nieznaną do tej pory zespołowi. Zasadniczy dla efektywności przeprowadzenia danego procesu jest poziom zaawansowania projektu i, w konsekwencji, umiejętności wymagane do jego wykonania. Z tej przyczyny w wielu przypadkach potrzebne staje się wsparcie niezależnych specjalistów, którzy, zależnie od projektu, mogą zapewnić doradztwo na wyznaczonych etapach projektu bądź podjąć się zarządzania całością. W jakich przypadkach firmy powinny skorzystać z usług doradztwa personalnego?

Doradztwo personalne – zarządzanie wybranymi etapami bądź całym projektem

Po wsparcie proponowane w ramach doradztwa personalnego, podmioty sięgają w przeróżnych okolicznościach. Jednym z najistotniejszych aspektów tego rodzaju współpracy jest sprawdzenie poziomu satysfakcji pracowników. Żeby jego rezultaty okazały się wiarygodne, a także wartościowe przy sporządzaniu strategii, konieczne jest zastosowanie odpowiednich metod pozyskania informacji oraz ich właściwa interpretacja. Ponadto firmy często zatrudniają konsultanta HR w celu zrealizowania różnego rodzaju audytów – przede wszystkim odnośnie komunikacji wewnętrznej. Jak już wspomnieliśmy, rola konsultanta HR bywa wieloraka. Niekiedy jest on project managerem, zawiadującym całym procesem od podstaw, kiedy indziej zaś jest tylko doradcą merytorycznym, gwarantującym wszechstronną pomoc w przypadku jakichkolwiek trudności.

Doradztwo personalne – jak wybrać odpowiedniego specjalistę?

Powodzenie kroków podejmowanych we współpracy z doradcą HR jest zależne w głównej mierze od tego, jakie kompetencje posiada wybrany przez przedsiębiorstwo ekspert. Podczas poszukiwania konsultanta HR powinno się przyjrzeć się przede wszystkim jego doświadczeniu. Warto sprawdzić to, dla jakich przedsiębiorstw dotąd pracował i, co najważniejsze, jakie zadania dla nich przeprowadzał.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]