Druk 3D na zamówienie. Kto i w jakich technologiach go wykona?

Technologie Usługi

Aktualna oferta 3D druku.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest adresowana przede wszystkim do konstruktorów, osób zatrudnionych w działach technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, inżynierów, a także przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda osoba bądź firma, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wykonanego przy pomocy technologii SLS,SLA, FDM, PolyJet, i DMLS, może zamówić tę usługę przy założeniu, iż nie posiada własnej drukarki 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje także usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy również strefę wiedzy. Są tam zarówno materiały zredagowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

FDM – drukowanie 3D w bardzo dobrej cenie

FDM to najpopularniejsza technologia drukowania 3D – za jej popularnością stoi atrakcyjna relacja kosztów do jakości, jak również możliwość zastosowania filamentów w szerokiej palecie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM na model nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Z tej technologii druku korzystają osoby, które potrzebują prototypów lub modeli koncepcyjnych.

SLA – precyzyjny wydruk 3D detali

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana także stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest oferta wydruku 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To metoda, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i druk detali, bardzo cienkich elementów, wyrazistych konturów oraz wygładzonej powierzchni.

Wydruk 3D metodą SLS

Technologia wydruku 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są kolejne warstwy materiału – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze zalety tej technologii druku 3D? SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje odporność mechaniczną i chemiczną oraz wyrazistość konturów.

Dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]