Kontenery na gruz – rodzaje i ich pojemność

Branża budowlana Usługi

Mnóstwo odpadów nie powinno trafić do zwykłego pojemnika. Idzie tu przede wszystkim o te, które wytwarzamy w toku różnego rodzaju remontów, gruntownych porządków w piwnicy bądź na strychu oraz odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, stare meble, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, ziemia lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera podstawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród oferowanych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery na gruz – rodzaje i pojemność

Szukając kontenera, należy skupić się przede wszystkim na jego pojemności. Jeśli ta będzie za mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone podczas prac. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena najmu jest zależna m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczające będą jednak kontenery o pojemności 6 m3 – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, jak również zdjęte panele podłogowe lub płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – gdzie go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w największych miastach, takich jak Kraków czy Gdańsk, ale też w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod wskazany adres. Pojemnik musi zostać napełniony w wyznaczonym w umowie okresie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, właściciel kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która później trafia do utylizacji.