Nie wszystkie choroby uzębienia można wyeliminować tradycyjnymi metodami. Kiedy okazują się one nieskuteczne, ostatnim wyjściem bywa zwykle któraś z technik chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego musimy udać się między innymi w przypadku potrzeby umieszczenia implantów lub koron, dużych ubytków zębów, uszkodzonych kości i chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego typu narośli lub guzów. Które metody są zatem wykorzystywane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego specjalisty wybrać się, by leczenie było były bezbolesne i nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?
Jak pomoże chirurg stomatolog?
Z pewnością najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – również tych znacznie zniszczonych, wymagających otwarcia tkanek i dłutowania. W razie dużych uszkodzeń lub pacjentów po wypadkach konieczne jest czasem zrekonstruowanie kości – to również wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także leczeniem wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych przed chwilą nowotworów lub owrzodzeń – oraz odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.
Który chirurg stomatolog będzie odpowiedni?
Jak nietrudno się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych problemów. Warto zatem napisać parę zdań na temat tego, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze jest na pewno to, aby wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne urządzenia i, co najistotniejsze, środki znieczulające. Duże znaczenie ma również nastrój w poradni oraz stosunek stomatologa do pacjentów – sporo mówią nam o nim opinie dotychczasowych klientów, które wyszukamy między innymi w internecie lub w gronie przyjaciół.