Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

Internetowe strony Ochrona i bezpieczeństwo Usługi

Aby zdobyć informację o tym, jak rozwiązać problem z malware WP, zajrzyj tu.

WordPress okazał się w mijających latach tak wziętym CMS-em, że ilość stron i sklepów działających z jego użyciem szacuje się w tym momencie na setki milionów. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony wykonane na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerskich. W sytuacji zainfekowania witryny złośliwym oprogramowaniem, niezbędne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa po atakach hakerów?

Logowanie na stronę jest uniemożliwione? Teksty zostały podmienione bez Twojej wiedzy? Na witrynie widnieją linki do obcych Ci adresów? A może ze strony internetowej rozsyłane są wiadomości-śmieci? To tylko parę z potencjalnych symptomów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takich przypadkach konieczne jest szybkie działanie, aby znaleźć przyczynę infekcji i przywrócić stronę do należytego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa przeważnie przekracza kwalifikacje ludzi, którzy na co dzień parają się tylko tworzeniem sklepów oraz stron www na tym CMS-ie, zatem czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach hakerów warto powierzyć ekspertom od tego rodzaju zadań.

Jak przebiega usuwanie malware WordPress?

Spece zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych przeprowadzają pełny przegląd plików oraz baz danych strony. Weryfikują pliki wp-config i htaccess, jak również kod wykorzystanych na stronie wtyczek i motywów. W procesie naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które obniżą ryzyko kolejnych infekcji. Jeśli długotrwałe zainfekowanie mogło spowodować dodanie strony do spisu zagrożeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści podejmują też wymagane kroki w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Cykliczne uaktualnianie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest niezmiernie ważne, gdyż usunięcie wszystkich następstw zawirusowania nie jest gwarancją, iż taka sytuacja nie powtórzy się za kilka miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]