Projekty budowlane – to musisz wiedzieć

Branża budowlana Usługi

Projekty budowlane Kraków. Dowiedz się, kto potrafi to wykonać

Trudno wyobrazić sobie istotniejszą inwestycję niż wzniesienie domu. Powinniśmy przy tym wiedzieć, że nie będzie to proste zadanie, a największe trudności wiążą się z załatwieniem rozmaitych oficjalnych spraw. W pierwszej kolejności powinniśmy postarać się o pozwolenie na budowę – zostanie ono zatwierdzone, gdy okażemy projekt budowlany. Projekt musi być przygotowany przez architekta, zaś jego treść określają odpowiednie ustawy. Co więc musi się w nim znaleźć? Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika.

Projekty budowlane – zawartość

Najistotniejszą częścią projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Dokument powinien być opracowany na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę oraz posiadać rozmieszczenie starszych i planowanych obiektów , a także sieci elektrycznych i wodociągowych. W planie zagospodarowania muszą być zawarte też informacje o miejscu przechowywania odpadów, rozmieszczeniu roślin i ogrodzeniu. Projekty budowlane powinny poza tym posiadać projekty wznoszonych obiektów i często także informacje od firm dystrybuujących media. W szczególnych przypadkach konieczne będzie również zawarcie rezultatów testów podłoża.

Po co są projekty budowlane?

Jak przed momentem wspomnieliśmy, projekty budowlane są potrzebne byśmy mogli uzyskać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, że nasza budowa musi odbywać się w myśl strategii ustalonej w tym projekcie, zaś wszelkie niedopatrzenia będą powodem jej nieodebrania.

Dane kontaktowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]