Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Usługi

Stal nierdzewna to jeden z najstabilniejszych chemicznie stopów. Nie reaguje z kwasami, nie ulega korozji i nie traci swoich parametrów nawet w krańcowych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niezauważalną gołym okiem warstwę. Chroni ona stal przed negatywnym działaniem wielu substancji chemicznych, jak również polepsza jej wytrzymałość na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tej branży. Służą one zarówno podczas procesu produkcyjnego, jak i do magazynowania dużych ilości ukończonych już preparatów. Wspomniane wcześniej właściwości powodują, iż zbiorniki ze stali nierdzewnej są również idealnym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów produkujących i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki fermentacyjne dla branży spożywczej

Zbiornik stalowy jest często używany w różnych fabrykach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa lub placówkach gastronomicznych. W gorzelniach, piekarniach czy browarach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wyprodukowane z tego materiału. Oferta podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszy się powodzeniem w branży spożywczej przede wszystkim dlatego, że na tego typu naczyniach nie powstaje osad, który mógłby sprzyjać zakażeniu ich zawartości bakteriami czy dzikimi drożdżami.