Rejestracja domeny – krok po kroku

Internetowe strony Usługi

Czytelna i łatwa w obsłudze strona internetowa to idealna wizytówka każdego przedsiębiorstwa. Interesuje Cię wykupienie domeny i nie wiesz od czego zacząć? Dowiedz się, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie domeny, a także jak można sprawdzić dostępność domen?

Rejestracja domen internetowej jest szalenie prosta

Domeny internetowe dostępne na JCHost.pl pozwolą przyciągnąć uwagę internautów i podniosą rozpoznawalność witryny w internecie! Nasz rejestrator domen nie tylko oferuje pełną administrację, ale również profesjonalne wsparcie techniczne. Wykupienie domeny należy rozpocząć od wyboru adresu strony, wiążący się z jej tematyką. Niebagatelny jest stosowny dobór słów kluczowych, a sama nazwa musi być też łatwa do zapamiętania i niezbyt skomplikowana. Kluczowy jest także wybór tzw. rozszerzenia, czyli końcówki domeny. Dostępne są różnorakie opcje, m.in.: „.pl” – dla stron o zasięgu lokalnym, „.com” – dla korporacji o zasięgu globalnym, „.org” – dla stowarzyszeń, organizacji i fundacji czy „.biz” – dla stron związanych z szeroko rozumianym biznesem. Kolejnym krokiem niezbędne jest sprawdzenie dostępności domeny – służy do tego wyszukiwarka domen.

Ostatni etap kupna domeny – rejestracja adresu

Gdy sprawdzimy już dostępność domeny, można przejść do rejestracji – podania aktualnych danych firmy i opłacenia abonamentu. Usługi dostępne na JCHost.pl zapewniają łatwą rejestrację domeny, jak również jej odnowienie po zakończeniu okresu abonamentowego. Wspomnieć należy profesjonalny serwis oraz pełną pomoc podczas konfiguracji domeny, które sprawiają, że rejestrator ten często wybierają osoby zainteresowane kupnem domeny internetowej.