Sala na przyjęcie okolicznościowe – na co zwrócić uwagę?

Usługi

Nie zwlekaj! Wybierz świetną ofertę przyjęć w Krakowie w dobrej cenie.

Gdy ktoś myśli o organizacji wielkiej imprezy rodzinnej, przeważnie naszym natychmiastowym skojarzeniem jest ślub z zabawą weselną. Jednakże ogromne przyjęcia okolicznościowe, na które czasem zaprasza się grono bliskich z dalszej i bliższej rodziny, to także ceremonie chrztu, przyjęcia z okazji 18-tych urodzin czy komunie święte. Gdy wykaz gości jest bardzo długi, zazwyczaj nie mamy możliwości zaplanować przyjęcia i upichcić przekąsek dla uczestników we własnym domu. W takim przypadku powinniśmy zamówić pasującą do okazji salę.

Jak wybierać lokal na przyjęcie okolicznościowego?

Poszczególne typy uroczystości wiążą się z odmiennymi potrzebami osób zaproszonych. W przypadku imprezy o typowo rozrywkowej atmosferze, jak np. przyjęcie urodzinowe bądź osiemnastka, w której uczestniczyć będą w większości osoby dorosłe, zaproszonym należy udostępnić nie tylko miejsce, w którym zjedzą w spokoju posiłek, ale i salę taneczną. Z drugiej strony przyjęcia, w których dużą część gości będą stanowić kilkulatki, m.in. komunie albo chrzty, warto urządzić w lokalu, który oprócz wynajęcia sali w środku budynku oferuje również przestrzeń na zewnątrz. Dzięki organizacji najmłodszym możliwości zabawy na świeżym powietrzu będziemy mieć gwarancję, że nie znudzą się za szybko sytuacją i nie będą domagać się wczesnego powrotu do domu. Przekąski serwowane zaproszonym też powinny być dostosowane do rodzaju imprezy okolicznościowej. Planując takie wydarzenie zaleca się więc sięgnąć po pomoc firmy cateringowej, która zadba o smakowite potrawy, ciepłe i zimne napoje oraz bufet z zakąskami.

Pałac Radziwiłłów w Balicach – przyjęcia okolicznościowe w królewskich salach lub w ogrodzie

Znalezienie lokalu na organizację zabawy okolicznościowej w Małopolsce, zwłaszcza w większym mieście, nie jest wielką trudne, jednakże rzadko która oferta może konkurować z zabytkowym Pałacem Radziwiłłów, położonym w Balicach nieopodal Krakowa. Od dekad w iście dworskiej atmosferze odbywają się w nim chrzty, przyjęcia komunijne oraz – rzecz jasna – zabawy weselne, które każdy z uczestników będzie wspominał przez lata. W Pałacu Radziwiłłów można zająć jedną albo kilka sal, w których bez trudu można ugościć ogółem do 130 osób. Natomiast jeżeli impreza ma być zorganizowana w plenerze, to teren zielony przed Pałacem zmieści przeszło 300 gości. Co istotne, obsługująca to miejsce firma cateringowa zapewnia kompletną obsługę przyjęcia okolicznościowego, od ustawienia oraz dekoracji stołów, poprzez przygotowania dań, aż po doświadczoną załogę szefów kuchni i kelnerów.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]