Sprawna firma – o leasingu samochodu

Rachunkowość, finanse Usługi

Leasing samochodu jest mechanizmem wielokrotnie praktykowanym przez rozwijające się korporacje i prywatne działalności. Taka procedura sprawia, że mamy szansę zaopatrzyć zakład w nie tylko samochody osobowe, ale i ciężarowe. Sprawdźmy więc czym jest leasing samochodów i z jakiego powodu jest tak popularny.

Na czym polega leasing samochodu

Leasing polega na płatnym użyczeniu auta przez pewien okres, a jego kluczowe zasady definiuje specjalna umowa. Proces ten obejmuje z reguły następujące strony: finansującego i leasingobiorcę, nierzadko także podmioty pośredniczące. Taka procedura dzierżawy aut służbowych jest ewidentnie korzystniejsza niż kredyt bankowy, umożliwia optymalizację podatkową, a flota pojazdów nie wchodzi w zakres środków trwałych. W ten sposób możemy szybko przyznać załodze auta służące do przewożenia ładunków, jeżdżenia do kontrahentów oraz bezpiecznego transportu.

Leasing samochodu bez zawiłych formalności

Leasing samochodów dodatnio wpływa więc na całą firmę – nie musimy wydawać pieniędzy na nierzadko wadliwe i używane auta ani brać drogich kredytów. Mogą z niego skorzystać nawet małe przedsiębiorstwa, które nie mają dużego kapitału. Wszystkie czynności są proste, a bank nie sprawdza naszych zysków i strat. Pamiętajmy jednak, że poszukując usług leasingowych, najlepiej zdecydować się na fachową pomoc podmiotów zajmujących się pośrednictwem.