Stomatologia mikroskopowa – kiedy po nią sięgamy?

Dbanie o zdrowie Usługi

Martwica, daleko posunięta próchnica, złamanie zęba, zapalenie miazgi bądź nieodzowność przygotowania korzenia do protezownia – te stany łączy fakt, iż najczęściej w ich wypadku sięga się po leczenie kanałowe. Choć zabieg ten u niektórych pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie powinniśmy się obawiać tego typu terapii. Obecnie stomatologia posługuje się nowoczesnym sprzętem i skutecznymi środkami znieczulającymi, które pozwalają na leczenie także sporych ubytków bez obawy przed bólem.

Etapy leczenia kanałowego

Wstępny etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i pozbycie się z niego miazgi zmienionej chorobowo. W jej skład wchodzą nerw oraz naczynia krwionośne, toteż leczenie kanałowe wymaga zastosowania efektywnego środka znieczulającego. W następnej kolejności wykonuje się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to napełnienie kanału zębowego materiałem kompozytowym, cementem szkło-jonomerowym, ceramiką lub metalem szlachetnym.

Wybierz dobrego dentystę do przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej złożonych zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Warto w związku z tym wybrać dobrego specjalistę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, iż zabieg będzie skuteczny są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu transmitującego obraz do monitora. Pozwala to lekarzowi na głębokie oczyszczenie, a w następnej kolejności szczelne wypełnienie kanału, co spowoduje, że dalsze zabiegi nie są już konieczne.