Straciłeś ząb? Pomyśl o implantach stomatologicznych

Dbanie o zdrowie Usługi

Implanty zębów to najlepsza metoda na zastąpienie straconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla osób, które utraciły jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty stomatologiczne równie dobrze sprawdzają się także w wypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one dużo wygodniejsze od protez, a jeżeli stosownie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkanaście lat. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z czego robi się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na samym początku należy wspomnieć, że implant zęba to wyłącznie ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, który cechuje się ogromną trwałością. Jego ogromnym atutem jest również to, iż nie koroduje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego stosowanie jest zatem w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z czego wykonuje się korony implantów zębów?

Wachlarz surowców, z których wytwarza się korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a prócz tego nie powoduje uczulenia. Implantologia oferuje także tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega uczuleniom. Najbardziej budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane przede wszystkim w miejsce tylnych zębów.