Tracisz włosy? Mikropigmentacja pomoże przywrócić pewność siebie

Dbanie o zdrowie Usługi

Uzupełnij swoją wiedzę o mikropigmentacji medycznej.

Na pewno szukając usług gabinetów kosmetycznych natknęliście się na zabieg mikropigmentacji. W powszechnym mniemaniu mikropigmentacja to tylko mniej używane określenie na modny pośród kobiet makijaż permanentny. Jednakże wykonanie trwałego makijażu to tylko jedna z metod użycia tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się również w medycynie.

Mikropigmentacja głowy – pomaga zwiększyć pewność siebie

Mikropigmentacja to w kosmetologii procedura, którą wybierają najczęściej panie szukające sposobu na zaoszczędzenie czasu przeznaczanego każdego dnia na wykonywanie makijażu. To wygodne rozwiązanie dla osób, które są pewne tego, jak pragną się każdego dnia prezentować. Istnieje jednakże też mikropigmentacja medyczna, która pomimo że wciąż jest zabiegiem z obszaru estetyki, wywiera znaczne oddziaływanie na psychikę jednostki, która się na nią decyduje. Na przestrzeni ostatnich lat niezwykle popularne jest wykorzystanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu mieszków włosowych, na który ze powodów ekonomicznych nie może sobie pozwolić mnóstwo ludzi chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pomaga też zwiększyć poziom akceptacji własnego wyglądu – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczna optyczna rekonstrukcja aureoli sutkowej czy ukrywanie bielactwa oraz blizn.

Na czym polega mikropigmentacja włosów?

Na pierwszy rzut oka mikropigmentacja wygląda jak zwyczajna usługa tatuażu. Linergistka albo linergista, bowiem tak zwie się specjalista wykonujący mikropigmentację, specjalistycznym urządzeniem dokonuje nakłucia naskórka i tym sposobem wprowadza w niego pigment. Odmiennie do tatuażu ostateczny efekt nie jest stały i widoczny jest w przybliżeniu przez rok. Skąd bierze się ta różnica? W tradycyjnym tatuażu barwnik wprowadzany jest w głębsze warstwy skóry, tymczasem w trakcie zabiegu mikropigmentacji wprowadza się go dość płytko. W efekcie wraz ze złuszczaniem się naskórka po paru miesiącach pigment powoli zanika. W związku z tym gdy celem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długotrwałe tuszowanie rzadkich włosów albo łysiny, powinna ona mieć świadomość, iż nieodzowne będzie cykliczne ponawianie zabiegu w minimum dwunastomiesięcznych interwałach.

Dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]