Wynajem detektywa

Usługi

Czym zajmuje się detektyw? Ta profesja rozwija się już od XIX wieku, a użycie wybitnych i fascynujących zasad dedukcji odbiło swój ślad w literaturze jak na przykład postać Sherlocka Holmesa. Samo słowo “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Praca detektywa opiera się na przeprowadzeniu śledztwa, podczas którego korzysta z racjonalnego, logicznego myślenia i innych niejawnych metod dochodzenia. W oparciu o zebrane dowody, fakty i przesłanki przeprowadza proces dedukcji co ma na celu zidentyfikowanie prawidłowych konkluzji. Prywatny detektyw nawet prowadząc rozpoznanie zdarzenia dla klientów jest zobowiązany do posiadania licencji, gdyż jego zeznania mogą mieć ogromne znaczenie w sprawach sądowych czy dochodzeniach policji.

Na czym polega praca detektywa?

Coraz częściej korzystamy z usług prywatnych detektywów. W dzisiejszych czasach biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i profesjonalny, gdzie każda charakterystyczna przesłanka czy wiadomość od klienta ma znaczenie. Główny zakres takiej działalności to zbieranie wrażliwych, tajnych wiadomości często dotyczących procesów karnych i cywilnych, poszukiwanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, ustalanie wiarygodności świadków i dokumentów, wywiązywania się z odpowiedzialności finansowych i ubezpieczeniowych. Wysoki popyt na detektywów wynika z faktu, że zdarzają się sytuacje, gdy jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana ciężko jest udowodnić nasze racje i motywy. W celu ochrony własnych interesów wiele oszustw jest tuszowanych, a zeznania osób postronnych i świadków są przekłamane. Tylko dobry detektyw potrafi ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.