Zalety implantów zębowych

Dbanie o zdrowie Usługi

Kiedyś osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, skazane były na to, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to oczywiście najlepsze rozwiązanie, bo protezy potrzebują czasochłonnej opieki, a ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo wygodniejsze, ale także posiadają sporo innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie trwałych rezultatów, do zera ograniczając ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze zatem napisać kilka zdań o tym, jak przebiega operacja wykonania implantów zębowych, które rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębowe.

Nowoczesne metody implantologii

Dziś implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm oraz nieco mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś umożliwia znaczne skrócenie czasu leczenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po 3 miesiącach. Do tego czasu musi stosować chłodne kompresy, zaś bezpośrednio po operacji – wystrzegać się napojów alkoholowych, tytoniu i bardzo ciepłych dań. Istotne jest też wykorzystywanie specjalnych preparatów, które zmniejszają opuchliznę oraz ból.

Skuteczna i bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera ogromny wpływ na wygodę życia pacjentów – z tego powodu tak ważne okazuje się to, żeby znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak jednak ustrzec się przykrych niespodzianek i trudności zdrowotnych? Słusznie zrobimy powierzając wykonanie implantów zębów dentyście ze sporym stażem oraz pozytywnymi komentarzami dotychczasowych klientów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w Google nazwiska specjalisty na pewno znajdziemy ważne informacje.