Atuty oczyszczaczy powietrza

Dbanie o zdrowie Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Polacy powoli przekonują się, jak istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: pyłki kwiatów, spaliny pojazdów, dym tytoniowy, kurz czy wirusy i mikroorganizmy. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w biurze czy mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – co wyeliminują?

W dzisiejszych czasach najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wychwytują niemalże 100% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może być jeszcze skuteczniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – plusy

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia maksymalny stopień filtracji. Wychwytują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala pozbyć się sadzę, pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10 czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 skutecznie i ekspresowo eliminuje też wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, natomiast jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są proste w użyciu oraz energooszczędne.