Atuty rolet okiennych dzień i noc

Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla osób, które lubią kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. Jest to także świetny sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, pokoju dziecka lub gabinetu, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym oraz na wymiar.

Roleta dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów w różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tej samej barwie, ale różnych odcieniach, to następny pomysł na aranżację i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Właściwie dobrana barwa stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc gwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, dlatego dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie lub innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie nadmiaru światła, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień i noc – inne przykłady zastosowania

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w odpoczynku lub spaniu, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , na przykład podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się też w każde awangardowe wnętrze, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoracyjną. Rozbudowana kolorystyka i współczesne wzornictwo powodują, że wnętrze może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeśli pragniesz osiągnąć efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.