Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Chcesz zamówić lampę solną? Wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Drobne ozdoby z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z przeróżnych wycieczek po świecie, a nieraz kupujemy impulsywnie, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Rzadko jednak są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj służą jako pospolite dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji przedmiotów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przeważnie lampy, ale także inne przybory.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne pięknie wyglądają i bez większego trudu można je dobrać do wystroju wnętrza, gdyż kupimy je w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są wyjątkowe, jako że nie ma kamieni o jednakowym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie oszlifowaną, naturalną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy zajmujący się produkowaniem takich lamp, nadają im różne kształty, np. walca czy też sześcianu.

Skąd bierze się powodzenie lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne mają dobre oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, to znaczy generowania ujemnych jonów, równoważących te wyzwalane przez otaczająca nas elektronika. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu między innymi ludziom borykającym się z astmą czy alergią. Blask, jaki dają te lampy, jest kojący i delikatny, dlatego poleca się stosowanie ich osobom, którym dokucza stres albo bezsenność, gdyż z ich pomocą można skuteczniej się wyciszyć. Ale z brył soli nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich też pojemniczki na bibeloty i przepiękne świeczniki, a pokaźne bloki z soli himalajskiej stosuje się w aranżacji mieszkań, jak również gastronomii.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]