Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Jeśli szukasz realizacji z zastosowaniem shuttersów w sypialni zajrzyj tutaj

Shutters, czyli wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się na ogół z wystrojem wnętrz w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Jednak ten element osłony okiennic można wykorzystać też w europejskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a przy tym rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu przypadków sprawdzi się lepiej niż modne aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – zdecydowanie zwiększają estetykę pokoju

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, będą wypełniały dwie funkcje – dekoracyjną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu znakomicie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są istotne, ponieważ to w salonie domownicy spędzają sporą część dnia oraz przyjmują tu gości. W związku z tym powinno się zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale równocześnie wygodne. Dowolność wybrania stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza, co pozwala m.in. na kompletne jego zaciemnienie, kiedy mamy ochotę włączyć coś w telewizji, lub jego lekkie ściemnienie, gdy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Opcja regulacji wnikania światła do wnętrza jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednakże także z innej przyczyny – dzięki nim da się skutecznie korygować temperaturę sypialni, która w dużej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie lata łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, z kolei w okresie zimowym o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Poza tym takie okiennice skuteczniej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Osadza się na nich mniej kurzu niż w plisach zasłon, a ich pielęgnacja jest nadzwyczaj prosta i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się także w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecięcym.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]