Drewniane podłogi

Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu kupisz podłogę drewnianą

Podłogi drewniane sprawdzają się przez pokolenia. Pięknie wyglądająca podłoga jest niezwykle istotnym elementem w każdym domu. Dlatego jej wyborowi należy poświęcić odpowiednią ilość uwagi. Kolor oraz kompozycja zastosowanych na podłodze materiałów oddziałuje na estetyczny odbiór wnętrza. Podłogi drewniane są wciąż niezastąpione w tej kwestii.

Co decyduje o tak dużej popularności podłóg drewnianych?

Podłogi drewniane są ładne i co istotne, pasują do wnętrz wykończonych w różnych stylach. Dzięki temu, że są one całkowicie naturalne, komfort ich użytkowania jest bardzo wysoki. Podłogi drewniane są cieplejsze od powierzchni pokrytych panelami i nieco wyciszają odgłos kroków. Inną ważną cechą dla użytkowników jest fakt, że podłogę drewnianą można instalować na dwa sposoby – jako podłogę pływającą i mocowaną do podłoża.

Podłogi drewniane i ich rodzaje

Podłoga drewniana z drewna litego jest inwestycją na lata. Lite drewno jest ciepłe oraz ładnie się starzeje. Nie uczula. Wybierając drewno na drewnianą podłogę, należy trzeba go dostosować do warunków panujących w pomieszczeniu, w którym będzie układane. Trwalsza jest podłoga drewniana dębowa niż sosnowa. Grab i jesion to twarde, odporne na uszkodzenia gatunki, co jest ważne w pomieszczeniach otwartych.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]