Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Kup listwy drewniane na www.balticwood.pl/oferta/listwy

Wydają się niewiele znaczącym elementem, ale ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów i ochraniają dolną część ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno dostateczny powód, aby nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i doskonale koresponduje ze stylowymi dodatkami czy meblami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wytworzone zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeśli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]