Na co zwrócić uwagę przy montaży paneli podłogowych?

Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Szukasz paneli podłogowych? Wejdź na www.balticwood.pl

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem banalnie łatwe i wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług fachowców. W jaki sposób zatem zamontować panele podłogowe?

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym podłożu – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Warto pamiętać również o oddzieleniu ich od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Nigdy nie montuj paneli kupionych tego samego dnia – powinieneś poczekać kilka dni – dzięki temu pozbędą się nagromadzonej wilgoci. Wszystko gotowe?

ABC montażu paneli podłogowych

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – specjaliści polecają robić to startując z rogu pokoju. Bezpośrednio rozpakowaniu, dokładnie obejrzyj je i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, bowiem potem sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłoża – najniższa wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie do okna, a w wąskich pokojach – tak, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Zepniesz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na zmiany temperatury w pokoju. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów, do których zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]