Oczyszczanie powietrza – usuń pył i wirusy z otoczenia

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Problem marnej jakości powietrza dotyczy nawet rezydentów niedużych polskich miasteczek. Powietrze w Polsce jest jednym z bardziej zanieczyszczonych w całej tej części. Trwający przez lata brak rozporządzeń dotyczących domowych instalacji grzewczych, jak również kar za palenie w kominkach szkodliwych materiałów, jak m.in. produkty z plastiku czy gumy, wywołały wysokie zapylenie powietrza. Wpływa to niekorzystnie na samopoczucie wszystkich Polaków. Czy można więc zatroszczyć się o oczyszczanie powietrza we własnym zakresie?

Oczyszczanie powietrza – pozbądź się pyłu PM10

Kwestia oczyszczania powietrza to zagadnienie, które kraje rozwinięte muszą bezwzględnie rozwiązać, jeżeli zależy im na zdrowiu swoich obywateli. Będzie to zapewne wieloletni oraz uciążliwy proces. Zamiast jednak wyczekiwać, aż polepszy się jakość powietrza, można już teraz samodzielnie zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Za sprawą pokojowych oczyszczaczy powietrza w kilkadziesiąt minut można skutecznie odfiltrować drobinki pyłu zawieszone w powietrzu (PM10 oraz PM2,5), jak również większość bakterii i grzybów, wywołujących niekiedy poważne problemy zdrowotne. Atuty stosowania urządzenia do oczyszczania powietrza docenią zwłaszcza osoby borykające się z astmą bądź uczuleniem, ale i ludzie zdrowi ekspresowo odczują pozytywne oddziaływanie czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – wybierz sprzęt z istotnymi certyfikatami

Mieszkańcy mocno rozwiniętych obszarów lub osiedleni w pobliżu dróg ekspresowych powinni postawić na oczyszczacze, które bez trudu dadzą sobie radę z wysokim zanieczyszczeniem powietrza. Idzie tutaj zwłaszcza o wyłapanie cząsteczek pyłów zawieszonych, znanych jako PM10 i PM2.5. W procesie oczyszczania powietrza sprzęt powinien również pozbyć się z niego nie tylko drobnoustrojów, zalążków grzybów oraz zarazków, ale również szkodliwego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszych domach w mniejszej lub większej kondensacji. Wybierając urządzenie do oczyszczania powietrza, warto sprawdzić czy ma ono odpowiednie certyfikaty.