Urządzasz mieszkanie? Zamów stolik kawowy do pokoju dziennego

Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Potrzebujesz nowoczesnych stolików kawowych? Wejdź na stfurniture.com.

Stolik kawowy jest lubianym meblem, który nadal można spotkać w większości europejskich domów, aczkolwiek czasami zdarza się, iż poniektórzy projektanci wnętrz niekiedy nie wykorzystują go w aranżacjach. Nie powinno to zadziwiać, gdyż mebel ten łączy w sobie nie tylko funkcję użytkową, ale również dekoracyjną.

Stolik kawowy – użyteczny element salonu

Większość czasu przesiadujemy w salonie. W tym pokoju wypoczywamy, podejmujemy gości, oglądamy telewizję, czytamy książki, również tu notorycznie również spożywamy posiłki. Oczywiste jest zatem, że meble wykorzystane w salonie muszą tworzyć przestrzeń, która daje poczucie komfortu, ale która jednocześnie nie pozbawia jej funkcjonalności. Stolik kawowy, jak sama nazwa wskazuje, służy z reguły jako mebel, na którym kładziemy kubki z kawą czy herbatą oraz ciasteczka, nie tylko wówczas kiedy przyjmujemy gości, ale również kiedy relaksujemy się w rodzinnym gronie. Drugie zastosowanie stolika kawowego to miejsce składowania niewielkich sprzętów i przedmiotów, po które nagminnie sięgamy, przykładowo tabletu, pilota do telewizora, chusteczek higienicznych bądź magazynów, które w danym momencie czytamy. Jest to także punkt, gdzie można po prostu umieścić niewielkie ozdoby, jak tealighty lub potpourri z suszonych kwiatów.

Nowoczesny stoliki kawowe – znajdziesz do popularnych stylów aranżacji

Mimo swoich paru funkcji stolik kawowy powinien być w zasadzie niezauważalny, czyli stosownie wpasowany w układ pokoju. Jest to z reguły nieduży mebel – ma zazwyczaj 50 cm wysokości, dlatego że nie może zasłaniać przestrzeni salonu, ale też umieszczone na nim kubki z napojami czy rzeczy muszą być na wyciągnięcie ręki osoby, która z niego korzysta. Współczesne stoliki kawowe tworzone w pracowniach doświadczonych projektantów doskonale godzą w sobie rolę dekoracyjną oraz użytkową. Rozpiętość kształtów tego rodzaju stolików kawowych powoduje, iż zamawiający bez problemu odnajdzie model nadający się do stylu paryskiego, vintage lub do loftu. Warto wybierać meble rzemieślnicze, wytworzone ręcznie z litego drewna, z zachowaniem wysokich standardów, co daje gwarancję, iż będą nie tylko świetnie się prezentować, ale będą również wytrzymałe.

Dane kontaktowe:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]