Z okrągłym blatem czy modułowy – jaki stolik kawowy wybrać?

Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Stolik kawowy musi być funkcjonalny oraz wygodny w użyciu. Trzeba również pamiętać, iż stanowi on ciekawy element wystroju mieszkania. W zależności od naszych wymagań możemy przebierać wśród kilku rodzajów stolików. Który jednak będzie najbardziej odpowiedni?

Jak dobrać najlepszy stolik kawowy do salonu?

W trakcie zakupów stolika powinno się zwrócić uwagę na kilka kwestii. Czy zawsze pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? Czy podczas picia kawy lubimy poczytać książki bądź gazetę? W jakim stylu jest zaprojektowane wnętrze mieszkania? Odpowiedzenie sobie uprzednio na te pytania może pomóc nam w dopasowaniu stolika do naszych wymogów.

Modele stolików kawowych

Dla osób, które lubią optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim stolikiem możemy nie tylko efektywnie zagospodarować niewielką powierzchnię wnętrza, ale też bez trudu zadbać o jego porządek. Warto przemyśleć także zakup modelu z blatem, który można zsunąć.

W przypadku niedużej powierzchni do zagospodarowania, warto rozważyć kupno stolika z owalnym blatem, który zajmie mniej przestrzeni niż te w tradycyjnej formie. Pomysłowym rozwiązaniem są stoliki z blatem w formie tacy, które są zarówno wygodne, jak i efektowne.

Uznaniem cieszą się również stoliki modułowe, które są skonstruowane są w taki sposób, żeby wsuwać je pod siebie. Dodatkowo modele o kształcie hexagonu można swobodnie składać z większą liczbą elementów. Natomiast osobom, które często pijają kawę w towarzystwie, rekomenduje się ławy bądź stoliki z dodatkową możliwością rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik o okrągłym blacie będzie wyśmienitym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt czy dzieci.
2. Jeśli cenimy sobie ekologię, to należy zastanowić się nad stolikiem DIY (Do-It-Yourself), np. zrobionym z europalet. Niebanalną alternatywą jest użycie drewnianego pnia czy zabytkowego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na wysokości siedziska, a więc ok. 50-55 centymetrów. Jeśli planujemy postawić go z boku sofy, to dla komfortu użytkownika musi sięgać do podłokietnika.