Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Dowiedz się więcej o shuttersach na okna na skyshutters.pl.

Projektując wystrój pomieszczenia, na ogół nie poświęca się dużo uwagi oknom. Zazwyczaj wybiera się klasyczne rozwiązanie, czyli firanki oraz zasłony, które niekiedy łączone są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze inne zdobywające sobie krąg sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne typu shutters.

Na okna, ale także na drzwi – wykorzystanie shuttersów

Podstawowym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych ruszają się, tym samym można bez trudu je ustawić pod dowolnym kątem, w zależności od fantazji mieszkańców. Produkuje się je z drewna, z płyt pilśniowych, a także polichlorku winylu (PCV). Shuttersy montuje się głównie na oknach, jakkolwiek wyśmienicie sprawdzają się także na drzwiach czy w szafach. Okiennice ozdobne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w polskim budownictwie spotyka się w dalszym ciągu stosunkowo rzadko, ale większość z nas z pewnością widziała je na ekranie telewizora bądź w kinie, gdyż tego typu okiennice są często używane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w Afryce Południowej oraz w Nowej Zelandii.

Czy warto postawić na shuttersy?

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko świetnie się prezentują, ale mają także zastosowanie. Dzięki nim można pasywnie kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem powstrzymywać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – zapobiegać ucieczce ciepła. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów aranżacyjnych i nie ma zwykle przeszkód, by zainstalować je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza oraz instaluje się je na zlecenie, co sprawia, że są z pewnością droższym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom niezmiernie gustowny wygląd, a więc podnoszą wartość domu. Trzeba także zaakcentować, że kąt lameli shuttersów jest ustawiane bez pomocy linek, co posiadacze psotliwych zwierzaków oraz rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby wplątać się wiszące linki, uznają zapewne za kolejną zaletę.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]